На Стаўбцоўшчыне адбыўся XV адкрыты абласны конкурс маладых выканаўцаў на духавых і ўдарных інструментах “Залатая труба”.
Паказаць сваё майстэрства з’ехалася 165 юных музыкантаў з Беларусі, а таксама таленты з Украіны, Расіі, Польшчы і Германіі. Яшчэ адна значная акалічнасць творчага спаборніцтва — прадстаўнічае журы, у склад якого ўвайшлі музычныя аўтарытэты не толькі нашай краіны, але і замежжа. Тым больш прыемна, што няблага выступілі рэчычане. Кацярына Жаўняк (флейта, сярэдняя група) узнагароджана дыпломам за актыўны ўдзел, а Насця Япс (флейта, малодшая група) стала пераможцай і атрымала званне лаўрэата конкурсу.

Реклама
Другие статьи раздела
Самое читаемое
-
«Калейдоскоп сюрпризов». Артисты областной филармонии подготовили программу для детей
- 12:49
- 02.06.2021
- 205862
-
Концерт Кристины Орбакайте в Гомеле
- 16:35
- 03.07.2018
- 38731
-
Миг бесконечности Натальи Батраковой
- 09:18
- 24.05.2012
- 31857
-
Какие виды ремесел популярны на Гомельщине и кто находит вдохновение в творчестве
- 12:37
- 21.11.2019
- 29465
-
«Миссис Гомель- 2016»: фото всех участниц
- 11:25
- 04.12.2016
- 27474
-
Легенда об аисте
- 22:00
- 23.07.2010
- 27255
-
Александр Солодуха рассказал о «невероятной» травле в соцсетях, запрете на песню «Виноград» и почему сейчас невозможны аншлаги
- 10:41
- 01.04.2021
- 26041
-
Александра Степанова из Речицы покоряла шоу "Голос" и получила приглашение спеть в "Олимпийском"
- 10:41
- 24.10.2018
- 25259
-
«Мисс Гомель-2019» стала Полина Голомазова
- 23:14
- 07.12.2019
- 24720
-
Дзе бусел вядзецца, там шчаслівае месца
- 07:35
- 23.04.2011
- 24126


